Jak pozbyć się chrapania?

Czy zdajesz sobie sprawę, że chrapanie to dolegliwość, której nieleczenie może doprowadzić nawet do śmierci? Nie lekceważ chrapania – pozbądź się go już teraz.

Co to jest chrapanie?
Chrapanie to akustyczne zjawisko, które dosięga nawet co trzeciego obywatela Polski. Jest to defekt wywoływany przez niedrożności w układzie oddechowym. Kiedy pojawiają się trudności w wymianie tlenowej, dochodzi do nadmiernego gromadzenia się dwutlenku węgla w organizmie. Wówczas to wysyłany jest sygnał alarmowy do mózgu, który pobudza dodatkowe mięśnie, co powoduje charakterystyczne „charczenie”.

Zagrożenia i konsekwencje chrapania
Wydawać by się mogło, że nic poza głośnym zjawiskiem nam nie dolega. Nic bardziej mylnego! Chrapanie to przypadłość, która jest jak najbardziej poważna i może doprowadzić do tzw. bezdechu sennego.

Bezdech senny to nic innego jak „przerwy” w dostarczaniu tlenu do organizmu. Trwają one kilka sekund i mogą pojawiać się nawet kilkaset razy w ciągu jednej doby. To poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia danej jednostki. Wszak, wielokrotnie doprowadzał on do udaru mózgu czy zawału serca.

Konsekwencją chrapania mogą być również: problemy z erekcją (u mężczyzn), poranne bóle głowy (zawroty), problemy z koncentracją (głównie w pierwszej części dnia), uczucie przemęczenia.

Jak pozbyć się chrapania?
Chrapanie to przypadłość, której eliminacja nie należy do zadań trudnych. Medycyna oferuje bowiem kilka naprawdę skutecznych rozwiązań, które możemy Państwu polecić.

Do najczęściej stosowanych zaliczyć można bez wątpienia aparaty na chrapanie. Te urządzenia zakładamy bezpośrednio przed snem. Mają one na zadaniu kontrolować ciśnienie przepływu powietrza i ewentualnie zwiększać je wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba.

Skutecznym rozwiązaniem są również środki farmakologiczne. Wśród nich, niekwestionowanym liderem jest Snoran Plus.

Niekiedy, wskazaniem do leczenia chrapania jest interwencja chirurgiczna.

Dodaj komentarz