Detoksykacja organizmu – jak oczyścić ciało?

Odczuwasz dyskomfort trawienny? Twoje wypróżnianie jest nieregularne i często towarzyszą Ci zaparcia? To znak, że Twój organizm jest zanieczyszczony, a Ty musisz przeprowadzić zabiegi detoksykacyjne.

Organizm oczyszcza się w wielu przypadkach samoistnie. Odpowiedzialne są za to między innymi: nerki, jelita oraz wątroba. Jednakże, w wielu przypadkach – gdy prowadzimy niezdrowy tryb życia (nie dbamy o dietę oraz aktywność fizyczną) może dochodzić do zaniechania procesów detoksykacyjnych (ilość dostarczanych toksyn jest zbyt duża).

Toksyny są wszędzie –  w powietrzu, wodzie oraz pożywieniu. Nie ma sposobu, aby się przed nimi ustrzec. Jedynym rozwiązaniem jest przeprowadzanie detoksykacji, czyli detoxu (ang.). To nic innego jak oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji, zalegających złogów tłuszczu oraz produktów ubocznych przemiany materii.

Jak oczyścić organizm?
Oczyszczanie organizmu to proces, który można przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju diety. Oparte na zasadach „głodówki” są jak najbardziej skuteczne. Jest jednak jedno „ale” – zdarza się, że głodowanie organizmu doprowadza do jego znacznego osłabienia. Żaden lekarz nie zaleci takiego rozwiązania.

Alternatywnym, znacznie zdrowszym sposobem na „detox” organizmu jest zastosowanie suplementów diet. Do liderów środków tego typu, bez wątpienia należy zaliczyć Spirulin Plus – kompozycję dwóch „superfood” – spiruliny oraz chlorelli. Dodatkowo, środek ten działa odkwaszająco na organizm.

Skuteczny proces detoksykacyjny można przeprowadzić również przy wykorzystaniu suplementów diet opartych na błonniku witalnym. Zastosowanie znajdą takie pozycje jak: Acai Berry Extreme, Fibre Select oraz African Mango.

Ponadto, oczyścić organizm można stosując różnego rodzaju „domowe receptury”. Zaliczyć do nich możemy mikstury oparte na soku z cytryny, soku z limonki czy octu jabłkowego. Skuteczna okazuje się być również niezastąpiona soda oczyszczona. Niektóre badania wskazują, że funkcje detoksykacyjne wykazuje także herbata z czystka.

Dodaj komentarz