Pielęgnacja włosów farbowanych

Koloryzacja włosów to proces, który osłabia nie tylko cebulkę włosa, ale także całą jego strukturę. Przez to, bezpośrednio po zabiegu włos pozbawiony jest blasku, staje się łamliwy i kruchy.

Nawet najlepiej przeprowadzone farbowanie skutkuje ogromnymi zniszczeniami. Dlatego też, koloryzacja włosów musi odbywać się na włosach zdrowych i mocnych. W przeciwnym wypadku, wynik zabiegu może nie spełnić naszych oczekiwań.

Wymagająca pielęgnacja, czyli jak przywrócić blask włosom farbowanym?
Jak już zostało to wspomniane, włosy po farbowaniu ulegają degradacji. Powrót do optymalnej kondycji bywa długi. Jednakże przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów i kosmetyków można go skrócić nawet o kilkadziesiąt procent.

Podstawowym zabiegiem jest mycie włosów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pielęgnacja włosów farbowanych wymaga zastosowania specjalnych, delikatnych szamponów. Co więcej, detergenty należy nakładać tylko na skórę głowy. Same włosy, należy myć odżywką lub szamponem dedykowanym dla dzieci.

Odżywianie włosów farbowanych
Aby przywrócić naturalny blask włosom farbowanym musisz zadbać przede wszystkim o to, aby dostarczyć niezbędne wartości odżywcze. Zapotrzebowanie włosa jest zwiększone, dlatego też prócz klasycznych odżywek do włosów zadbaj także o:

  • Maseczki
  • Olejowanie
  • Odżywianie od „wewnątrz”

Profilaktyka, czyli jak zapobiegać dalszym zniszczeniom włosa?
Powrót do optymalnej kondycji włosa wiąże się również z wieloma obostrzeniami, które dotyczą stylizacja włosa. Bezwzględnie należy zrezygnować z urządzeń cieplnych, a mianowicie:

  • Suszarek z gorącym nawiewem
  • Lokówek
  • Falownic
  • Prostownic

Wysoka temperatura w połączeniu z włosem słabym, przesuszonym może zakończyć się prawdziwą katastrofą. To samo tyczy się różnych środków stylizujących, a konkretniej: żelów, pianek czy lakierów. Tego typu substancje chemiczne mogą dodatkowo osłabiać włos i uniemożliwiać jego odbudową.

Ponadto, degradujący wpływ na włosy farbowane wykazuje nadmierna ekspozycja na słońce lub wykorzystywanie solarium.

Dodaj komentarz