Pryszcze: domowe sposoby

Przemysł farmaceutyczny oferuje wiele różnych rozwiązań na pryszcze. Tabletki, maści, kremy i inne preparaty to rozwiązania mniej lub bardziej skuteczne. Nie zawsze jednak istnieje konieczność wydawania pieniędzy w aptece. Tańszą alternatywą są domowe sposoby na pryszcze, których to jest naprawdę sporo.
W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy najlepsze sposoby na pryszcze. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi szybko uporacie się z tą nieestetyczną przypadłością.

Miód

Wiele różnego rodzaju kosmetyków zawiera w swoim składzie naturalny miód. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem ten słodki produkt wykazuje właściwości, które z powodzeniem wykorzystuje się w medycynie i kosmetologii.

Miód działa antybakteryjnie, dzięki czemu pryszcz zostaje dokładnie oczyszczony. To gwarantuje, że jego wzrost nie będzie postępował. Ponadto, możliwość rozsiania i wystąpienia stanu zapalnego zostaje znacznie zminimalizowana.

Miód wystarczy dokładnie rozsmarować po miejscu zmienionym chorobowo i pozostawić na okres 20 minut.

Drożdże

Drożdże spożywcze bardzo często wykorzystywane są w celu pielęgnacji ciała. Maseczki na włosy i skórę są bardzo powszechnie stosowane. W przypadku walki z pryszczami drożdże okazują się równie skuteczne.

Działają antybakteryjnie i antyzapalnie. Najbardziej popularna jest maseczka z drożdży, mleka oraz olejku lnianego. Takie połączenie gwarantuje naprawdę świetne rezultaty. Małą wadą takowego rozwiązania jest nieprzyjemny zapach maseczki, ale czego nie robi się dla urody?

Czosnek

Te warzywo uznawane jest za naturalny antybiotyk. Używane w leczeniu przeziębienia, grypy, ale także w przypadku walki z rozstępami, cellulitem i właśnie – trądzikiem. Jego zastosowanie w medycynie i kosmetologii jest naprawdę szerokie.

Maseczkę czosnkową przygotowujemy następująco: należy zmiażdżyć dwa ząbki czosnku, dodać odrobinę mleka i oliwy z oliwek. Tak przygotowaną masę nałożyć na pryszcza i jego okolicę. Pozostawić na okres 10-15 minut, a następnie zmyć ciepłą wodą.

Dodaj komentarz