Parzenie zielonej herbaty, a odchudzanie

Co do tego, że nadwaga stanowi problem o charakterze globalnym – nie ma żadnych wątpliwościch. Już w tym momencie, szacunki mówią o niemal 50% społeczności, która boryka się ze zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej. Aby pozbyć się tego problemu społeczeństwo decyduje się na realizację różnego rodzaju procesów. Jednym z nich jest stosowanie suplementów diet.

Rola suplementacji w procesach odchudzających

Stosowanie suplementów diet to proces, który sam w sobie nie wykazuje działań spalających tkankę tłuszczową, ale może wyraźnie wpływać na efektywność diety oraz treningu. Suplementy mają na celu wspomagać pracę układu trawiennego (przyśpieszać metabolizm), hamować apetyt oraz oczyszczać organizm z toksyn.

Zielona herbata jako najlepszy przykład suplementu na odchudzanie

Jednym z najbardziej znanych suplementów diety jest zielona herbata. To specyfik ogólnodostępny – dostaniemy go w każdym supermarkecie. Co więcej, jego cena jest relatywnie niska. Zielona herbata jest kilkakrotnie tańsza, aniżeli inne preparaty na odchudzanie. Jej koszt całkowity zamyka się w około 5-10 złotych.

Zielona herbata – jak działa?

Zielona herbata to środek o działaniu pobudzającym pracę organizmu. Wspomaga cały układ trawienny. Do tego wspomaga również pracę jelit oraz nerek (może działać moczopędnie) – pozwala na efektywniejszą detoksację.

Poza tym, wykorzystywana może być również w profilaktyce chorób układu krążenia (między innymi nadciśnienia tętniczego) lub też leczenia zapalenia spojówek.

Parzenie zielonej herbaty

Zielona herbata dostępna jest w postaci suszu ziołowego. Drobno zmielone liście parzymy w proporcjach: 2-3 łyżki suszu na 1 L wody. Herbatę parzyć można dwukrotnie. Po pierwszym parzeniu napar działa pobudzająco, po drugim uspokajająco.

Warto przy tym zauważyć, że zielona herbata dostępna jest także w tabletkach (do połykania lub rozpuszczania). To forma, która od niedawna występuje na rynku. Jej efektywność kształtuje się na podobnym poziomie.

Dodaj komentarz