Młody jęczmień – właściwości

Młody jęczmień to coraz częściej wykorzystywany suplement przez osoby, które dbają o kondycję fizyczną swojego organizmu. Zielony jęczmień bogaty jest w błonnik, witaminę C oraz beta-karoten. Posiada liczne właściwości pro-zdrowotne. Jest wykorzystywany również w procesach odchudzających organizm.

Właściwości pro-zdrowotne

Zielony jęczmień wykazuje licze właściwości pro-zdrowotne. Przede wszystkim, wykazuje właściwości: przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i przeciwwirusowe. Młody jęczmień pozytywnie wpływa również na zmiany skórne, cukrzycę oraz choroby sercowo-naczyniowe.

Suplement ten z powodzeniem wykorzystywany jest również w stomatologii, gdzie może spełniać rolę preparatu do odświeżania oddechu.

Zielony jęczmień, a odchudzanie

Tak duża popularność suplementów diet z młodym jęczmieniem to przede wszystkim efekt właściwości wspomagających odchudzanie. Efektywność tego preparatu uwarunkowana jest dużą zawartością błonnika w składzie.

Błonnik odpowiada między innymi za:

  • tempo rozkładu węglowodanów (znacznie wydłuża, pozwalając czerpać energię z pożywienia znacznie dłużej)
  • regulację rytmu wypróżnien
  • perystaltykę jelit
  • oczyszczanie organizmu z toksyn i produktów ubocznych procesów przemiany materii
  • uczucie sytości, zahamowanie apetytu

Regularne spożywanie błonnika poprawia kondycję całego organizmu, zarówno od strony fizycznej, jak i psychicznej.

Zielony jęczmień, jako naturalne źródło błonnika jest zatem suplementem niezwykle skutecznym. Efektywność preparatów opartych o błonnik wielokrotnie była potwierdzana badaniami klinicznymi. Co więcej – produkty tego typu nigdy nie wywoływały skutków ubocznych. Zbyt duża ilość spożytego błonnika (przedawkowanie) może skutkować jedynie biegunkami.

Z całą pewnoscią zielony jęczmień to suplement warty polecenia – zarówno jako wspomagacz odchudzania, jak i preparat profilaktyczny. Korzyści z regularnego stosowania młodego jęczmienia jest mnóstwo, dlatego też jak najbardziej zalecamy wypróbowanie tego suplementu w swojej diecie.

Dodaj komentarz