Ile kosztuje powiększanie biustu?

Powiększanie biustu to zabieg, który przez gabinety medycyny plastycznej realizowany jest coraz częściej. Świadczy to między innymi o tym, iż większy biust nadal jest porządanym walorem urodowym. Najczęściej na operacje decydują się Panie w młodym wieku (do 35 lat). W zależności od tego jaką mają sylwetkę, decydują się powiększyć piersi do konkretnego rozmiaru.

Jak wygląda pierwsza konsultacja z chirurgiem plastycznym?

Podczas pierwszej konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, który ma na celu ustalenie oczekiwań klientki.

Ponadto, konsultacja ma charater informacyjny. Lekarz wypytuje o stan zdrowia, przebyte choroby, przyjmowane leki oraz wszelkie dolegliwości.

Zabieg powiększania biustu – przebieg

W pierwszej fazie zabiegu lekarz informuje o zmianach, które nastąpią. Zaznacza linię cięcia oraz wskazuje miejsce w którym ulokowane będą protezy.

Implanty wprowadzane są poprzez kilkucentymetrowe nacięcia. W zależności od jednostki, nacięcia dokonuje się w jednym z następujących miejsc:

  • wokół otoczki brodawki
  • w bruździe podsutkowej
  • pod pachą

Zabieg nie jest skomplikowany, a jego czas trwania jest krótki. Osoby po zabiegu muszą pozostać w szpitalu na okres 48-72 godzin.

Po tym czasie pacjentka wychodzi do domu. Początkowo (przez 5-6 tygodni) należy ograniczyć wszelką aktywność fizyczną.

Może pojawiać się ból pozabiegowy (przez około tydzień). Faktyczny rezultat operacji (po zdjęciu szwów, zagojeniu ran) widoczny jest po 2-3 miesiącach.

Ile kosztuje powiększanie biustu?

Ceny zabiegów są różne. Wahają się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko zależy od kliniki oraz samego zabiegu.

Dostępność zabiegu jest coraz lepsza – coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej ma w swojej ofercie zabiegi tego typu. Jest to wynik sporego popytu na tego typu usługi. Wszak, coraz więcej Pań nosi się z zamiarem ingerencji chirurgicznej w swoje ciało, w tym także biust.

Dodaj komentarz