Co na odkwaszenie organizmu?

Mało kto przykłada wagę do równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie zawczasu. Zwykle interesujemy się tym tematem dopiero wtedy, gdy pojawia się dyskomfort trawienny i inne objawy zakwaszenia.

Łatwiej zapobiegać niż leczyć!
To oczywiste, że profilaktyczne działania są mniej absorbujące i wymagające. Mimo tego, mało kto pamięta o tym, by regularnie kontrolować równowagę kwasowo-zasadową.

Profilaktyka polega między innymi na ograniczeniu produktów zasadotwórczych i kwasotwórczych. Wystrzeganie się ich to pierwszy krok do utrzymania równowagi. Nie mniej jednak, nie zawsze jest to możliwe.

Wówczas warto zastosować suplementy diety regulujące gospodarkę kwasowo-zasadową. Doskonale w tej roli sprawdza się między innymi Spirulin Plus. Suplement ten oparty jest na spirulinie i chlorelli – substancjach, które dodatkowo pozwolą nabrać sił witalnych oraz pozbyć się nadmiarów wody z organizmu.

Jak odkwasić organizm w domu?
Z zakwaszonym organizmem można walczyć także stosując domowe, sprawdzone rozwiązania. Są one na tyle skuteczne, że polecane są przez samych lekarzy i dietetyków. Co prawda wygoda stosowania pozostawia wiele do życzenia, ale… dla chcącego nic trudnego.

Produkty, które można dowolnie ze sobą łączyć i miksować to: soda oczyszczona, sok z cytryny, ocet jabłkowy oraz sok z limonki. Tzw. koktajle odkwaszające należy robić z czystej wody źródlanej oraz wyżej wymienionych produktów. Poniżej prezentujemy trzy przykładowe przepisy.

  1. ¼ łyżki sody, 2 łyżki octu jabłkowego, szklanka wody
  2. Sok z cytryny, 1 łyżka octu jabłkowego, szklanka wody
  3. Sok z limonki, ¼ łyżki sody, szklanka wody

Smak przygotowanych koktajlów niekoniecznie musi być „znośny”. Dlatego dla nieco bardziej wymagających osób zalecamy wykorzystać wspomniane już wyżej tabletki na odkwaszanie Spirulin Plus. Pełną recenzję tego niezwykle skutecznego preparatu na odkwaszanie organizmu znajdą państwo tutaj: http://skladnikisuplementow.pl/spirulina-czy-chlorella-a-moze-obie-zobacz-jak-wspoldzialaja-w-spirulin-plus/

Dodaj komentarz