5 powodów dla których warto zacząć biegać

Bieganie uznawane jest za jeden z najprostszych, najpraktyczniejszych sportów. Nic więc dziwnego, że znajduje tak wielu entuzjastów. Dzisiaj postanowiliśmy odpowiedzieć na dość często pojawiające się pytanie, a mianowicie – dlaczego warto biegać?

Przedstawiamy pięć kluczowych powodów. Zobacz, czemu bieganie jest tak popularne i jakie korzyści idą z uprawiania tego sportu.

 1. Siła, kordynacja, kondycja

  Bieganie to sport dzięki któremu poprawiamy ogólną kondycję i wydolność organizmu. Wpływa również na kordynację oraz siłę naszego ciała.

 2. Bieganie wpływa na odchudzanie

  Bieganie to ćwiczenie aerobiczne (tlenowe), jest doskonałym treningiem odchudzającym. Dzięki obciążeniu treningowemu, organizm bardzo szybko korzysta z materiału zapasowego i doprowadza do jego spalenia. Ponadto, reguluje poziom cukru we krwi (zapobiega cukrzycy)

 3. Poprawia samopoczucie

  Podczas treningu biegowego czujesz, że możesz naprawdę wszystko. Poczucie wolności, lekkości jest czymś, co trudno opisać. Każdy amator-biegacz po trudnych początkach dostrzega, że jego samopoczucie psychiczne jest w zdecydowanie lepszej kondycji.

 4. Wpływa na urodę

  Udowodniono, że bieganie poprawia kondycję skóry i włosów. Przyczynia się także do redukcji cellulitu. Poprawia ogólną sylwetkę organizmu, kształtuje mięśnie. To szczególnie istotne w czasach, gdzie „fit-figura” uważana jest za domenę atrakcyjności.

 5. Bieganie jest ogólnodostępne

  Prosty sport, dostępny niemal dla każdego. Nie wymaga nakładów finansowych, poznawania technik. Można realizować go w każdym miejscu i w każdych warunkach atmosferycznych. Praktycznie nic nie jest w stanie ograniczyć treningu biegowego.

Zalet oczywiście jest zdecydowanie więcej. Te jednak są najczęściej wymieniane przez biegaczy. Wszak, oni najlepiej znają zalety tego sportu.

Należy mieć oczywiście na uwadze, że sport ten jak każdy inny wymaga rozwagi. Posiadanie planu treningowego, specjalnego obuwia, czy diety – dodatkowo spotęguje efekty biegowego szaleństwa.i

Dodaj komentarz