Cellulit – dlaczego występuje i jak go usunąć?

Cellulit to przypadłość typowo kobieca. Wszak, 95% zdiagnozowanych przypadków występowania tzw. „pomarańczowej skórki” dotyczy właśnie kobiet. Defekt ten szczególnie często zauważymy na udach, pośladkach, łydkach oraz okolicach lędźwi.

Czynniki kształtujące cellulit

Przyczyn występowania cellulitu może być wiele. Bardzo często zjawisko te bezpośrednio związane jest z zaburzeniami hormonalnymi, a konkretniej – zachwianiem gospodarki estrogenami. Ich nadmierna ilość może skutkować właśnie cellulitem. Do innych przyczyn występowania cellulitu zaliczamy:

  • Palenie papierosów
  • Nieprawidłową pielęgnację skóry
  • Niewłaściwą dietę
  • Urazy mechaniczne

Cellulit często towarzyszy kobietom w ciąży, w okresie menopauzy lub dojrzewania.

Czy można zapobiec cellulitowi?

Oczywiście! Cellulit dopada prawie co trzecią kobietę, ale to nie oznacza, że musi spotkać akurat Ciebie. Odpowiednia profilaktyka jest niemal gwarancją braku tego defektu. Jak powinna wyglądać?

Przede wszystkim, należy bezwzględnie zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. W praktyce oznacza to tyle, że musisz jeść – pełnowartościowo i zdrowo. Twoja dieta musi być zbilansowana pod kątem zapotrzebowania, które generujesz.

Istotna jest również właściwa pielęgnacja skóry – stosowanie kosmetyków wzbogacanych minerałami, witaminami, kwasem hialuronowym i kolagenem pozwoli zadbać o prawidłową kondycję Twojej skóry.

Co oczywiste, warto zrezygnować także z palenia papierosów. Mnogość szkodliwych substancji sprawia, że bardzo często jest to główna przyczyna różnych defektów skórnych.

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to defekt, który nie stanowi choroby, a jedynie może być objawem takowej. Jego pozbycie się jest zatem zabiegiem estetycznym, a nie leczeniem.

Cellulit można usunąć wykorzystując rozmaite zabiegi medycyny estetycznej, w tym: laseroterapię, mezoterapię igłową, peeling chemiczny. Z powodzeniem można wykorzystywać także wszelkiego rodzaju kosmetyki (kremy i maści) oraz różne domowe sposoby (peelingi, kremy, maści domowej receptury; naprzemienny prysznic).

A Ty, droga czytelniczko jak radzisz sobie z pomarańczową skórką?

Dodaj komentarz