Jak szybko wybielić zęby?

Biały kolor zębów to domena atrakcyjności. Nic więc dziwnego, że celem tak wielu osób jest wybielenie zębów i przywrócenie im naturalnego koloru. Jak tego dokonać? Jak szybko wybielić zęby?

Metod wybielania zębów jest co najmniej kilka. Jedne mniej, inne bardziej skuteczne. Zazwyczaj w parze ze skutecznością idzie cena danego zabiegu. Poniżej przedstawiamy subiektywny ranking sposobów na wybielanie zębów.

 1. Laserowe wybielanie zębów

  Wybielanie zębów przy wykorzystaniu najnowszej technologii, pozwala poprawić kolor płytki o nawet kilka odcieni. Sesja zabiegowa trwa niedłużej niż jedną godzinę.

  Zabieg wybielania zębów laserem polega na nałożeniu specjalnego żelu z substancją aktywną i następnie naświetlaniu go przez określony czas (w zależności od stosowanej aparatury).

 2. Wybielanie zębów lampą Beyond

  To rozwiązanie podobne do laserowego wybielania zębów, z tymże w tym przypadku wykorzystuje się zimne światło lampy Beyond, a sam zabieg jest znacznie krótszy (jedna sesja trwa 15-20 minut). Efekty zabiegu utrzymują się przez 6-8 miesięcy. Aktualnie zabieg dostępny jest w niemal każdym, lepszym gabinecie stomatologicznym.

 3. Pasty i paski wybielające (specjalistyczne)

  Pasty do zębów o działaniu wybielającym to kosmetyk, który poza higieną jamy ustnej wspomaga również usuwanie plam i zabarwień. Odpowiednikiem past są specjalistyczne paski. System działania jest bardzo podobny i opiera się na tych samych substancjach aktywnych. Rozwiązanie pozwala wybielić zęby o nawet kilka odcieni.

 4. Soda oczyszczona

  Ten produkt spożywczy wykorzystywany jest przy wybielaniu zębów od dawien, dawna. Niestety, ta domowa receptura, mimo, że jest skuteczna – nie jest zalecana przez dentystów. Wszystko za sprawą tego, że silne właściwości sody oczyszczonej mogą doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

 5. Sok z cytryny

  Innym domowym sposobem wybielania zębów jest zastosowanie soku z cytrynu. Kwas cytrynowy ma właściwości oczyszczające i wybielające, co pozwala uzyskać optyczny efekt poprawy koloru zębów. Niestety, podobnie jak w przypadku sody – regularne stosowanie może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Dodaj komentarz