Jak mieć białe zęby bez wybielania?

Marzeniem każdej osoby, która dba o swoją urodę jest posiadanie zdrowych, białych zębów. Niestety, bardzo często w osiągnięciu takiego efektu przeszkadzają zaniedbania z przeszłości.

Metod na wybielanie jest mnóstwo. Tą najskuteczniejszą jest wykorzystanie lasera, który potrafi sprawić, że zęby będą śnieżnobiałe, rodem z reklamy pasty do zębów. Niestety na zabiegi tego typu pozwolić sobie może mało kto. Są one bowiem bardzo kosztowne.

Alternatyw jest co najmniej kilka. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić trzy najpopularniejsze, a mianowicie: dwa domowe sposoby oraz jeden dostępny za kilkanaście-kilkadziesiąt złotych.

Specjalistyczne pasty wybielające

Niemal na każdej paście do zębów znajdziemy slogan mówiący o tym, że ma ona działanie wybielające. Niestety, ma to niewiele wspólnego z prawdą. Zwykłe, dostępne w marketach pasty do zębów mają działanie głównie higieniczne, a ich wpływ na kolor jest naprawdę znikomy.

Jeśli pragniesz faktycznie wybielić zęby przy pomocy pasty do zębów, powinieneś wykorzystać specyfiki dostępne w aptekach. Ich działanie jest znacznie silniejsze, co potwierdzają liczne opinie i recenzje dostępne w Internecie.

Soda oczyszczona

Znany od dawien dawna sposób na białe zęby, nadal jest bardzo często wykorzystywany. Soda oczyszczona posiada właściwości, które mogą przyczynić się do poprawy koloru nawet o kilka tonacji. A przecież koszt tego specyfiku to zaledwie kilka złotych…

Niestety, rozwiązanie te posiada również wady, a konkretniej – zbyt częste stosowanie sody oczyszczonej w pielęgnacji zębów może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa.

Sok z cytryny

Silne właściwości soku z cytryny znajdują zastosowanie również w wybielaniu zębów. Rozwiązanie te, nie jest może tak efektywne jak soda oczyszczona, ale znacznie bezpieczniejsze z punktu widzenia kondycji zęba.

Warto zauważyć, że zabieg wybielania zębów przy użyciu soku z cytryny można przeprowadzić na kilka sposobów, a mianowicie: stosując płukankę (sok z cytryny wymieszany z wodą), a także szczotkując (pasta do zębów + sok z cytryny).

Dodaj komentarz